volejte: 774 84 84 48

Charakteristika

Svěží vzduch, překrásná krajina a téměř bezmezné možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří velmi přitažlivé podmínky pro turisty z celého světa. Nový Zéland není zemí velkou, avšak natolik rozmanitou, že pro turisty je se svou neuvěřitelně zachovalou přírodou hotovým klenotem. Ne nadarmo je Nový Zéland nazýván zeleným ostrovem nabízejícím nevšední zážitky. Turisté se mohou vydat na svahy stále aktivních sopek, procházet se nedotčenými pralesy, obdivovat zdejší termální oblasti plné gejzírů a vroucího bahna, nebo navštívit prales kauri, ve kterém naleznou jedny z nevyšších a nejstarších stromů na světě. Turisté si také mohou zaplavat s delfíny, pozorovat velryby, dívat se jak ledovce postupně mizí v pralesích, rybařit ve zdejších křišťálově čistých říčkách nebo se za doprovodu tučňáků a lachtanů plavit vstříc vzdáleným fjordům. Zaručené dobrodružství pak turisté mohou zažít při plavení se po zdejších divokých řekách, prohlídkách jeskyní, horolezení, seskocích s padákem, při lyžování po rozlehlých ledovcích, bungee jumpingu a spoustě jiných aktivit.

Ve zdejších městech turisté naleznou kromě mnoha muzeí s cennými sbírkami také bohatý kulturní život, který se v posledních letech výrazně změnil. Především večer si mohou turisté vychutnat báječnou atmosféru, dotvářenou nejrůznějšími vystoupeními nebo kavárnami s živou hudbou a tanečními parkety. Ve všech větších městech mohou turisté také navštívit zajímavé galerie.

Cestování po ostrově je snadné a velmi oblíbeným dopravním prostředkem je zde kolo. Cenově dostupné ubytování turisté seženou bez větších obtíží, i když v sezóně je dobré si pokoj rezervovat předem. Dobrého a čerstvého jídla je na ostrově dostatek a gurmány rozhodně nezklame ani místní víno.

Pohodář | 29.8.2011 Po 15:11 | Nový Zéland by Poh_o_daR | | 84155x

Cesta na Nový Zéland

Procházka s tučňáky na pláži. Unikátní cyklostezka zlatokopeckým krajem Jižního ostrova. Divoká příroda, nad kterou se tají dech. Extrémní úzkokolejka s rozchodem jako otevřená kniha. Právě nyní nastává ideální čas vyrazit na Nový Zéland. Léto tam vrcholí, současně na sklonku ledna skončí tamější hlavní školní prázdniny, a tak bude volněji na cestách i v noclehárnách. obrazek 1. Tučňáci, velryby a kiwi

Tučňáky najdete v divoké přírodě pouze na jižní polokouli. A nejraději mají právě Nový Zéland, převážně jeho Jižní ostrov. Ačkoli se z jejich pozorování pod záminkou ochrany stává čím dál větší byznys, ještě stále v zemi najdete řadu hnízdišť, kde je uvidíte zdarma. Nám se to podařilo na vyhlášené Monro Beach. Spoustu užitečných rad najdete na www.penguin.net.nz, kde si lze přehrát i tučňáčí pokřik.

Další šlágr novozélandské divočiny představují velryby. Jejich rejdištěm jsou hluboké vody u pobřeží města Kaikoura, odkud za nimi startují turisty obsypané pozorovací lodě i letadélka. Ze vzduchu bývá podívaná sice dražší, zato delší. Pilot letadla totiž vidí velrybu na hladině mnohem dřív než kapitán lodi, která je navíc pomalejší.

Asi nejtěžší misí, kterou si můžete vytknout, je spatřit v divočině ikonického ptáka kiwiho. Zahlédnout tohoto nočního živočicha ve dne je takřka nemožné, a tak vám nakonec nejspíš nezbude než navštívit na cestách takzvaný kiwi house, kde těmto hrabavým nočním „slípkám“ s dlouhatánským zobákem v noci svítí, aby je ve dne v zatemnění mohli předvádět turistům.

Tip iDNES.cz: Vyhněte se plavání s delfíny. Zní to sice nesmírně lákavě, ale ve skutečnosti si s nimi zaplavete málokdy. Pokud vám kapitán lodi skutečně povolí vstup do studené vody, což zdaleka není pravidlem, delfíni často zmizí. Žádaných sto i více novozélandských dolarů lze investovat lépe. 2. Termální prameny

Dost možná tu zažijete opravdové zemětřesení, Nový Zéland je velmi neklidný kus planety. Ale existují i mnohem příjemnější projevy geologické aktivity – desítky termálních pramenů. Na Zélandu dokonce vyšel jejich atlas. V některých se platí vstupné, z těch si nenechte ujít kouzelně barevný areál Waiotapu nedaleko Rotoruy.

Ovšem spousta termálů je zdarma. Například přímo pod mostem na příjezdové stezce k Waiotapu najdete jedno oblíbené koupaliště v horkém potoce. O něco divočejší je nedaleký Kerosinový potok (Kerosene Creek), v němž koupání navíc zpestřují i horké vodopády.

Pohodář | 29.8.2011 Po 13:00 | Nový Zéland by Poh_o_daR | | 6085x

Pokračuj: 1-2