volejte: 774 84 84 48

Charakteristika

Svěží vzduch, překrásná krajina a téměř bezmezné možnosti sportovního a kulturního vyžití vytváří velmi přitažlivé podmínky pro turisty z celého světa. Nový Zéland není zemí velkou, avšak natolik rozmanitou, že pro turisty je se svou neuvěřitelně zachovalou přírodou hotovým klenotem. Ne nadarmo je Nový Zéland nazýván zeleným ostrovem nabízejícím nevšední zážitky. Turisté se mohou vydat na svahy stále aktivních sopek, procházet se nedotčenými pralesy, obdivovat zdejší termální oblasti plné gejzírů a vroucího bahna, nebo navštívit prales kauri, ve kterém naleznou jedny z nevyšších a nejstarších stromů na světě. Turisté si také mohou zaplavat s delfíny, pozorovat velryby, dívat se jak ledovce postupně mizí v pralesích, rybařit ve zdejších křišťálově čistých říčkách nebo se za doprovodu tučňáků a lachtanů plavit vstříc vzdáleným fjordům. Zaručené dobrodružství pak turisté mohou zažít při plavení se po zdejších divokých řekách, prohlídkách jeskyní, horolezení, seskocích s padákem, při lyžování po rozlehlých ledovcích, bungee jumpingu a spoustě jiných aktivit.

Ve zdejších městech turisté naleznou kromě mnoha muzeí s cennými sbírkami také bohatý kulturní život, který se v posledních letech výrazně změnil. Především večer si mohou turisté vychutnat báječnou atmosféru, dotvářenou nejrůznějšími vystoupeními nebo kavárnami s živou hudbou a tanečními parkety. Ve všech větších městech mohou turisté také navštívit zajímavé galerie.

Cestování po ostrově je snadné a velmi oblíbeným dopravním prostředkem je zde kolo. Cenově dostupné ubytování turisté seženou bez větších obtíží, i když v sezóně je dobré si pokoj rezervovat předem. Dobrého a čerstvého jídla je na ostrově dostatek a gurmány rozhodně nezklame ani místní víno.

A na co si turisté stěžují? Trochu paradoxně, sami na sebe – na čas, který si na návštěvu zeleného ostrova připravili. Nový Zéland je často podceňován, jeho velikost v atlasu zdaleka nevypovídá o možnostech, které nabízí. Pokud tedy čas nehraje hlavní roli, k pohodlnému procestování Nového Zélandu se všeobecně doporučuje alespoň šest týdnů. Pokud mají turisté méně času, je lepší vybrat si několik míst, která nejvíce zaujmou, a na ně se zaměřit. Jsou však případy, kdy po týdnu neustálého cestování z místa na místo a střídání jedné činnosti za druhou nasednou spokojení a znavení turisté do letadla a přebírají své zážitky, na které nikdy nezapomenou.

Šťastnou cestu! Je to překrásná země.

««« Předchozí text: Cesta na Nový Zéland

autor: Pohodář | 29.8.2011 Po 15:11 | tisk | Nový Zéland by Poh_o_daR | 0 | 84131x